Każdy z nas ma jakieś hobby. Jedni zbierają znaczki pocztowe czy monety, inni kolekcjonują koszulki sportowe, a jeszcze inni pasjonują się wyścigami Formuły 1. Są też jednak tacy, którzy nie mogą wyrosnąć z zabawek. Swoje zamiłowanie do klocków LEGO traktują bardzo poważnie przez wiele dorosłych lat życia. Klocki LEGO dla dorosłych zdecydowanie różnią się od tych dobrze znanych nam klocków z dzieciństwa. Różnicę można zauważyć przede wszystkim w projektach, które są stworzone z jeszcze większą starannością, niż w przypadku motywów klocków LEGO znanych z dziecięcej odsłony. Dlaczego dorośli decydują się na kolekcjonowanie LEGO i jaki mają w tym cel? Czy zakup klocków potrafi pochłonąć większą część budżetu domowego? Na te i wiele innych pytań postanowiliśmy odpowiedzieć właśnie w tym artykule.

Klocki LEGO – najciekawsze modele dla dorosłych

Projektanci klocków LEGO dbają o to, by w swojej grupie odbiorców umieścić niemal każdego. W swoich zbiorach mają zarówno coś dla tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki, jaki i dla tych, którzy kroków przemierzyli nieco więcej. I to właśnie dorosłymi zajmiemy się w tym artykule. Jeśli już jesteśmy przy nich, LEGO stworzyło wiele projektów, które znajdą swoich fanów wśród kobiet i mężczyzn. Jedni uwielbiają podróże po całym świecie, inni zaś wolą zaszyć się w domu i oglądać filmy fantasy. Dla nich również LEGO coś przygotowało. Klocki LEGO i ich największe zestawy mają nawet kilkanaście tysięcy elementów, a jednym z nich jest coś dla podróżników – ogromna mapa świata, złożona z 11 tysięcy elementów. Dzięki niej na ścianie możemy uzyskać niespotykany efekt pięknego, LEGO-wego obrazu, na którym będziemy mogli planować kolejne wspólne podróże.

Mówiliśmy coś o fanach fantasy? Czy Gwiezdne Wojny mogą być? Projektanci LEGO zadbali o to, by byli usatysfakcjonowani w stu procentach. Efektem tego są ogromne zestawy, które mogą zdobić salony każdego galaktycznego fana. Do najciekawszych i jednocześnie jednych z największych zestawów w historii LEGO należy statek kosmiczny Sokół Millennium. Do jego budowy trzeba naprawdę solidnie się przyłożyć, by złożyć go chociażby w tydzień. A co z fanami historii i sportu? Oni również nie zostaną na lodzie. Stadiony największych europejskich zespołów oraz dobrze znane na całym świecie samochody wyścigowe już czekają na nowych właścicieli. Jeśli jeszcze nie dorobiliśmy się na tyle, by kupić najnowszego McLarena czy Forda Mustanga, zawsze można zdecydować się na nieco mniejszą wersję. Tę złożoną z klocków LEGO.

Dla każdego, coś LEGO-wego. Od lat można zauważyć, że żaden zestaw LEGO nie może okazać się nietrafionym prezentem. Spodoba się każdemu i gwarantujemy, że nie ma na świecie osoby, która odrzuciłaby tergo rodzaju podarek. Za największe zestawy trzeba sporo zapłacić, jednak czego nie robi się dla najbliższych lub największych kolekcjonerów tego rodzaju klocków.