Uwielbiana przez dzieci na całym świecie. Bijąca rekordy oglądanych transmisji na wielu stronach streamingowych. Minecraft to jedna z najbardziej rozpoznawalnych gier na świecie. Nie dziwi więc fakt, że doczekała się również wielu odsłon modeli klocków LEGO. Połączenie dwóch największych marek w swoich dziedzinach musiało wyjść na dobre i tak też było. Co stoi za fenomenem LEGO Minecraft i czy spośród wszystkich modeli klocków konstrukcyjnych, powinniśmy wybrać akurat tę serię?

LEGO Minecraft – fenomen

Gra, która powstała w 2011 roku, błyskawicznie zyskała rzeszę fanów na całym świecie. Niektórzy eksperci uważali, że nieco uboga graficznie gra nie będzie miała racji bytu na rynku. A ten idzie z duchem czasu pod każdym względem tworzenia wielu produkcji. Tak się jednak nie stało. Co więcej, o Minecraft słyszał już chyba każdy na świecie, a w głównego bohatera – Steve’a, wcieliły się już miliony osób z całego świata. Pikselowy świat zalał rynek gier, by za chwilę wkroczyć niemal do każdej dziedziny życia. Powstawały ubrania dla dzieci z motywem gry, reklamy telewizyjne z Minecraft zyskiwały na wartości. Prawdziwym hitem były również przybory szkolne z wizerunkami postaci z gry. Przejdźmy jednak do tego, co interesuje nas najbardziej – klocki LEGO Minecraft. Projektanci LEGO wiedzieli, że kultowa gra w klockowym wydaniu może sprowadzić jeszcze większą falę odbiorców. Tak też się stało, a LEGO Minecraft święci zasłużone sukcesy.

Na które zestawy zdecydować się przede wszystkim? Gdzie je w ogóle dostać? Sklepy z zabawkami są przepełnione tą serią klocków konstrukcyjnych i chętnie wybierane nawet przez osoby, które w świecie LEGO widziały już niemal wszystko. Podczas zakupu klocków z tej serii nie należy się ograniczać. Minecraft to ogromne pole do gry, więc zestawy też powinny być jak największe. Zwróćmy więc uwagę przede wszystkim na zestaw LEGO Teren szkoleniowy, na którym dzieci będą mogły wcielić się w role bohaterów reprezentujących Minecrafta. Dobrze znany przez wszystkich fanów gry Dom w kształcie świni również może stać się prezentem idealnym na różnego rodzaju przyjęcia. Pomysłów na nie jest zdecydowanie więcej. Wystarczy tylko zajrzeć do sklepu z zabawkami i zdecydować się na interesujący zestaw. Jest ich na tyle dużo, by nadać charakteru każdemu pokojowi fana Minecrafta.