Nasze dzieci zdecydowaną większość czasu spędzają na zabawie. Nie ma w tym nic złego, od tego koniec końców jest dzieciństwo. Warto jednak zadbać by zabawy, które organizujemy dla naszych pociech, niosły z sobą jakieś wartości edukacyjne i wspomagały ich rozwój.

Nauka i zabawa

            Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo gier planszowych czy gier karcianych, które oprócz wyśmienitej zabawy zadbają o wartości edukacyjne naszych dzieci. Można wybrać grę dla całej rodziny, w której będziemy odpowiadać na szereg pytań i tym samym zwiększać poziom wiedzy naszych pociech, a niekiedy i nasz własny. Na naukę nigdy nie jest za późno. Oferta jest naprawdę bardzo bogata i jest z czego wybierać.

Nie tylko komputer

            Rozwój technologii sprawił, że gry kojarzą się z reguły z komputerem lub konsolami. Jestem zdania, że to nic strasznego, na rynku jest wiele gier zręcznościowych, które idealnie wspomagają motorykę naszych dzieci, poprawiają ich czas reakcji itd. Nie można dopuścić jednak, by świat wirtualny był jedynym placem zabaw dla naszych dzieci. Gry planszowe, gry rodzinne to najlepszy sposób na spędzanie czasu z dziećmi na zabawie. Budujemy więź, okazując zainteresowanie, oraz edukujemy poprzez zabawę. Stary poczciwy Monopol jest wspaniałą grą planszową, dzięki której można pokazać dziecku wartość pieniędzy. Wymieniać można by wiele więcej, wszystko zależy od upodobań naszych dzieci. Jeżeli nasze dziecko lubi Strażaka Sama, warto zainwestować w grę dla dzieci z tego uniwersum. Wszystko zależy od naszej inwencji.